Programma 17.janvārī LKAAA plānotajam informatīvi praktiskajam semināram

2020. gada 17. janvāris

INFORMATĪVI PRAKTISKAIS SEMINĀRS

Norises vieta: VIAA konferenču zāle, Rīga, Vaļņu ielā 1, 4. stāva zālē

Programma:

9.30 - 10.00 Ierašanās un reģistrācija
10.00 - 10.20 Ievads
10.20 – 12.20 DISC personāla novērtēšanas instrumenta prezentācija, Dace Briede - Zālīte
12.20 - 13.20 pusdienas
13.20 – 14.00 Ieskats SkillsLatvia2020, VIAA
14.00 – 15.30 Profesionālā rehabilitācija cilvēkiem ar invaliditāti: no sevis izzināšanas līdz profesijas iegūšanai, Katrīna Sevruka - SIVA Profesionālās piemērotības noteikšanas nodaļas vadītāja
15.35 - 16.00 Apkopojums un apliecinājumu izsniegšana

! Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts un bildes tiks izmantotas publicitātes nolūkos.

Apraksts:

  • DISC

DISC ir pasaulē vadošais personāla novērtēšanas instruments. DISC ir kvadrantos aprēķināts noteikts uzvedības modelis, kuru izstrādājis amerikāņu psiholoģijas doktors Viljams Moltons Marstons (William Moulton Marston).
Personības novērtēšana ar DISC metodes palīdzību nosaka četrus uzvedības tipus. Pēc šī modeļa tiek analizēts indivīdu personības tips, kā arī reakcijas konkrētā vidē un specifiskās situācijās. Dace Briede – Zālīte strādā ar DISC psihometrisko testu kopš 2010.gada, kad ieguva sertifikāciju Londonas Koučinga akadēmijā. Deviņu gadu laikā Dace ir notestējusi vairāk kā 2500 respondentus. Liela daļa auditorijas ir bijuši skolu jaunieši vecumā no 13-19 gadiem. Kopš 2017.gada Dace strādā ar šo testu ES atbalstītajā projektā “Proti un dari”, kur projekta mērķa grupa ir jaunieši ar grūtībām integrēties darba tirgū. Daces 20 gadu pieredze, strādājot starptautiskos uzņēmumos valdē un vadības grupās, kā arī 10 gadu privātās konsultācijās uzkrātās zināšanas ir devušas unikālu kombināciju – spēt izvērtēt personības profila rezultātus gan no darba devēja, gan darba ņēmēja perspektīvas.
Nodarbības sākumā katrs dalībnieks varēs aizpildīt DISC testu, pēc tam Dace iepazīstinās ar personības profila raksturojošām iezīmēm un piemērotākiem profesijas virzieniem katram no personības tipiem. Nodarbības otrā daļa sastāv no individuālām konsultācijām, kur tiks pārrunāts ar katru dalībnieku viņa aizpildītā testa rezultāti.

  • Profesionālā rehabilitācija cilvēkiem ar invaliditāti: no sevis izzināšanas līdz profesijas iegūšanai.

​- SIVA klienta profils;
- Profesionālās piemērotības noteikšana;
- Profesionālā rehabilitācija;​
- Atbalsts mācību/studiju laikā;
- Karjeras veidošanas nodarbības.

Sociālās integrācijas valsts aģentūras viens no galvenajiem mērķiem ir veicināt cilvēku ar invaliditāti integrāciju darba tirgū, sniedzot profesionālās piemērotības noteikšanas un profesionālās rehabilitācijas pakalpojumus. Šo pakalpojumu ietvaros aģentūras klienti saņem dažāda veida atbalstu gan mācību/studiju procesā, gan darbā iekārtošanās jautājumos.

  • Ieskats SkillsLatvia2020

Ieskats SkillsLatvia2020, ko mēs piedāvāsim šoreiz - gan konkursos, gan paraugdemonstrējumos. Pastāstīsim, ko mēs vēlētos, lai jaunietis saskata (patīk strādāt ar rokām, ātri grib redzēt darba rezultātu, vajag komandu, lai sasniegtu mērķi u.c.), kā arī atgādināsim, ka visās darbnīcās, kurās nav apkārt norobežojums, var iet iekšā un pamēģināt piedāvāto prasmi.
Būs ieskats no praktiķa - pedagoga karjeras konsultanta, kā gatavoties konkursa apmeklējumam.
Nacionālā un starptautisko konkursu dalībnieks pastāstīs par SkillsLatvia nozīmi savā dzīvē.

Pieteikšanās pasākumam aizpildot elektronisko anketu līdz 15. janvārim: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc05UyPVDFVeZZIKoSxywIQk8wSwEG1tOsd-mZjHn522RwFoA/viewform

Latvijas karjeras attīstības atbalsta asociācijas biedriem pasākums BEZ MAKSAS, citiem interesentiem 10 EUR. Jautājumu gadījumā rakstīt uz lkaaa@lkaaa.lv.